Nebuďte lhostejní k ostatním lidem
Podpořte naše občanské sdružení v jeho růstu a aktivitách způsobem, který Vám vyhovuje nejlépe. Naše pomoc je tu pro všechny.
Více informací... 

Aktuality

Proběhla protestní akce sdružení Borelioza CZ před Ministerstvem zdravotnictví ČR

31. 5. 2013 - 13:20

Proběhla protestní akce sdružení Borelioza CZ před Ministerstvem zdravotnictví ČR

Protestní shromáždění v rámci celosvětových akcí Lyme awareness proběhlo v poledne 10. 5. 2013 před před Ministerstvem zdravotnictví ČR. Cílem akce bylo upozornit na epidemii onemocnění lymskou boreliózou, nedostatečnou informovanost veřejnosti i lékařů o diagnostice a léčbě tohoto zákeřného onemocnění a ukázat často zoufalou a bezvýchodnou situaci pacientů s chronickou formou této nemoci.

Organizátoři předali dopis adresovaný ministru Hegerovi a petici s cca 200 podpisy, se zmínkou o internetové verzi petice, která měla k datu předání asi 1000 podpisů. Akce se zúčastnil senátor Tomio Okamura, který byl také byl přítomen u předání dopisu a petice na podatelně a rozhovoru s ředitelkou tiskového odboru ministerstva. Přislíbil také osobní předání dopisu ministru Hegerovi.

Projevil se bohužel nezájem českých medií o tuto složitou a obtížně pochopitelnou problematiku, dík za účast patří redaktorovi Haló novin a filmovému štábu pana upíra Krejčího za zdokumentování celé akce.

Na stránce projekty a akce najdete dopis adresovaný ministrovi a také videozáznam z protestu.