Nebuďte lhostejní k ostatním lidem
Podpořte naše občanské sdružení v jeho růstu a aktivitách způsobem, který Vám vyhovuje nejlépe. Naše pomoc je tu pro všechny.
Více informací... 

Jak podpořit občanské sdružení Borelioza CZ o.s.

Občanské sdružení Borelioza CZ se snaží zprostředkovat komunikaci mezi lékařem a pacientem, ale také napomoci vzájemnému sdružování lékařů se zájmem o problematiku lymské boreliózy.

Naše sdružení se snaží plnit dva důležité úkoly:

  • zlepšit komunikaci mezi pacientem a jeho lékařem
  • zprostředkovat a podpořit komunikaci mezi lékaři, kteří považují lymskou boreliózu za problém u svých pacientů a chtějí se jí více věnovat, zjistit víc informací, spojit své síly, profesně růst a prospět dobré věci - především ale svým pacientům, často i své vlastní rodině, neboť tato nemoc se nevyhýbá nikomu.

Informování pacientů o jejich právech a povinnostech je prospěšné oběma stranám, snažíme se o ně na stránce Informace pro pacienty. Pokud k nim chcete cokoliv dodat, prosíme kontaktujte nás.

V zahraničí se lékaři se zájmem o lymskou boreliózu sdružují v profesních organizacích typu ILADS nebo DBG.

  • International Lyme and Associated Diseases Society. Mezinárodní společnost pro boreliózu a přidružené nemoci. Sdružení lékařů zabývajících se léčbou boreliozy zejména na severoamerickém kontinentu. Stránky ILADS ILADS a doporučení k diagnostice a léčbě LB v češtině ke stažení: Směrnice diagnostiky a léčby boreliózy a přidružených nemocí 
  • Německá společnost pro boreliózu Deutsche Borreliose Gesellschaft - sdružení nejen německých lékařů a vědců zabývajících se výzkumem, diagnostikou a léčbou boreliozy. Stránky DBG Borreliose Gesellschaft e. V., Směrnice k diagnostice a léčbě lymské boreliózyLeitlinien; včetně českého překladu Směrnic ke stažení.

V případě zájmu o podrobnější informace, kontakty na Vaše kolegy, projekty sdružení aj. nám prosím napište na petr.dymacek(zavináč)borelioza.cz nebo radka(zavináč)borelioza.cz.
Děkujeme za Váš zájem.