Vyšlo tiskem

Články z tisku, týkající se občanského sdružení, jeho činnosti a členů.

Deník Právo vydal článek článek Petra Dymáčka Pandemie boreliózy ve stínu koronaviru.

Právo červen 2020

Ke stažení zde: Pandemie boreliózy ve stínu koronaviru

V deníku Právo vyšel 16. května 2013 článek čestného předsedy Pavla Marvana.

Právo 16.5.2013

Ke stažení zde: Lymská borelióza - zamlčovaná epidemie

Dne 6. 8. 2012 uveřejnil deník Právo příběh nemocného a rozhovor s RNDr. Dagmar Hulínskou, CSc., o její činnosti ve výzkumu lymské boreliózy a také její vlastní zkušenosti s onemocněním a léčbou LB.

Právo 6.8.2012

Ke stažení zde: Nákazu infikovaným klíštětem lze přestát bez následků, lékař to ale nesmí zanedbat

V Pelhřimovském deníku vyšel rozhovor s místopředsedou sdružení Petrem Dymáčkem, včetně zmínky o semináři pro lékaře.

Pelhřimovský deník 5_2012

Internetovou verzi si můžete přečíst zde: Dymáček: Nákaza klíšťaty má víc projevů

Internetová verze Hospodářských novin 5. 5. 2012 zveřejnila článek Boreliózou se nakazí tisíce Čechů ročně. Kdo může, jezdí za léčbou do Německa

Sobotní vydání deníku Právo z 21. 4. 2012 přineslo s jarním počasím další varování před LB, včetně dvou článků zpracovaných ve spolupráci s čestným předsedou OS Pavlem Marvanem:

Názor, že boreliózu léčit netřeba, vede k tragédiím

Rozhovor ve formátu .pdf si můžete stáhnout zde: Názor, že boreliózu léčit netřeba, vede k tragédiím

Laik podcení klíště z neznalosti. Z jakého důvodu lékař?

Varovný příběh z webových stránek borelioza.cz si můžete stáhnout zde: Laik podcení klíště z neznalosti. Z jakého důvodu lékař?

Zpráva Pelhřimovského deníku o charitativní dražbě ve prospěch projektu občanského sdružení Borelioza CZ

Pelhřimovský deník 01_2012

Čtrnáctideník odborové organizace strojvedoucích uveřejnil 15.9.2011 článek o možném nebezpečí lymské boreliózy jako nemoci z povolání.

Zájmy strojvůdce

V deníku Právo vyšla 29. 6. 2011 opět strana věnovaná infekcím přenášeným klíšťaty ve spolupráci s čestným předsedou OS Pavlem Marvanem. V elektronické podobě čtěte Nemocní po kousnutí klíštětem nesmyslně plní psychiatrické léčebny
a příběh Čeští lékaři z ní udělali blázna, až v Německu jí odhalili boreliózu a začali ji léčit

V týdeníku Respekt z 20. 6. 2011 vyšel článek o borelióze: Nebezpečná sezona začíná, ke stažení ve formátu .pdf zde: Respekt - Nebezpečná sezona začíná
Bohužel v článku zůstalo pár faktických chyb:

• pohyb borelií v mm/h (správně mm/min)
  • nebezpečí nákazy nejdřív 12h od přisátí klíštěte (pokusně prokázáno i po 2h)
  • IDSA jako státní organizace (jde o dobrovolné sdružení lékařů, narozdíl od ILADS ale státem PODPOROVANÉ)
  • protilátky se objevují po 2-4 týdnech (správně po 3-6 týdnech) Autorovi děkujeme za snahu a rozsáhlou práci, snad ještě bude příležitost se k těmto tématům vrátit.

Ve čtrnáctideníku blanenského regionu Region Press vyšel 13. 5. 2011 rozhovor s místopředsedou občanského sdružení Borelioza CZ, upozorňující na nebezpečí lymské boreliózy a jejího podceňování ze strany lékařů. Rozhovor najdete zde: Zákeřná borelióza

Ve Zpravodaji městské části Brno-střed na květen 2011 vyšel článek pro prevenci a informace o LB: Zpravodaj Brno-střed

Celý Zpravodaj ke stažení  ve formátu .pdf na Zpravodaj Brno-střed, str. 7 článek.

Článek v Blanenském deníku ze dne 30. 4. 2011, ve kterém se k prevenci a problematice lymské boreliózy vyjadřují naši členové RNDr. Alena Žákovská a Vladimír Petrů. Elektronicky Blanensko: pozor na klíšťata.

Blanenský deník 30.4.2011

Článek v Právu ze 14. 4. 2011: Borelioza CZ protestuje proti novým, právě potajmu na uzavřeném zasedání infektologů schvalovaným Doporučeným postupům pro léčbu LB. Článek v čitelném formátu .pdf si můžete stáhnout zde: V Česku se nebezpečí lymské boreliózy podceňuje

Právo 14.4.2011

Na stránkách iDnes v seriálu Můj boj s nemocí zveřejnila svůj příběh naše statečná bojovnice Vlaďka. Čtěte zde: Ochrnula mi půlka těla, může za to špatně léčená borelioza

Deník Právo uveřejnil smutný příběh jedné z našich členek a komentář čestného předsedy Pavla Marvana.

Článek uveřejněný v Právu 21. 8. 2010

Článek uveřejněný v Právu 21. 8. 2010. Elektronicky na serveru novinky.cz

V rámci osvětové činnosti a prevence před onemocněním LB byl v Pelhřimovském deníku ze dne 19. 4. 2011 uveřejněn článek naší členky Ing. Evy Šebestové. Redakčně kráceno. Internetová verze je dostupná pouze předplatitelům.

Pelhřimovský deník